Maski Nosowe

Jak działają maski nosowe?

Maska nosowa do aparatu CPAP ma formę kapturka obejmującego – w zależności od modelu – cały nos lub jego część oraz wygodnej uprzęży z regulowanymi paskami pozwalającej na jego pewne zamocowanie. W przeciwieństwie do maski twarzowej maska nosowa CPAP nie dostarcza  przefiltrowanego powietrza terapeutycznego do nosa i ust, a jedynie do nosa. Nie robi tego jednak bezpośrednio, tak jak maska donosowa, która podaje powietrze prosto do nozdrzy, ale w sposób bardziej naturalny, co zapewnia o wiele większy komfort i ułatwia adaptację.

Jak zalety mają maski nosowe?

Maski nosowe cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów cierpiących na bezdech senny, ponieważ są wygodne w użytkowaniu i łatwe w czyszczeniu. Mają ergonomiczną budowę – lekką, elastyczną ramkę oraz niewielki rozmiar – dzięki czemu zapewniają wysoką stabilność i maksymalny komfort noszenia. Ich zaletą jest również to, że w dość naturalny sposób podają powietrze pod ciśnieniem, nie stykają się bowiem bezpośrednio z nozdrzami, i gwarantują przy tym pełną szczelność.

Kiedy warto zdecydować się na maskę nosową?

Maska nosowa do aparatu CPAP to dobry wybór dla osób, którym zależy na wygodzie podczas snu. Dzięki niedużym rozmiarom i lekkiej konstrukcji zapewnia minimalny kontakt z twarzą, a dodatkowo pozwala na dowolną zmianę pozycji w trakcie wypoczynku. Taka maska nie jest jednak zalecana osobom, które mają problemy ze swobodnym oddychaniem przez nos w trakcie snu z powodu wad anatomicznych dróg oddechowych (krzywa przegroda nosowa, polipy itp.) lub nawracających alergii czy kataru.

Wyświetlanie 1–9 z 12 wyników

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop